IT

Der undervises i IT 
hver mandag, tirsdag, onsdag og torsdag.

Torsdag
kl. 09.00-11.00 er der åben datastue,
hvor man kan få hjælp til IT/Mobil/Ipad.
 Undervisning og Åben datastue foregår i Datalokalet ved side af den store elevator.

Evt. henvendelse til Jørgen Mikkelsen på tlf. 21 63 31 55.  

Åben datastue

Torsdag kl. 09.00-11.00 
Er der Åben datastue, hvor man kan få hjælp til
 IT/Mobil/Ipad undervisning. Åben datastue foregår i Datalokalet ved siden af den store elevator.

Evt. henvendelse til Jørgen Mikkelsen på tlf. 21 63 31 55.  

Patchwork, Syning & Strik


Foregår hver mandag fra kl. 13.00-15.30

Evt. henvendelse til
Aase Ramsing på tlf. 44 11 38 16

Bridge

Der spilles bridge hver:
tirsdag, onsdag og torsdag på nedennævnte tidspunkter:

Tirsdag:kl.12.30-16.00.
Evt. henvendelse til:
Merete Blirup på tlf. 40 86 02 74 og 86 52 02 74
eller
Peter Kelstrup på tlf. 75 66 18 99

Onsdag: kl. 18.30-22.30.
Evt. henvendelse til
Holger Nielsen på tlf. 21 67 00 33 og 86 52 41 41
eller
Anders Rosenlund på tlf. 61 69 93 75.

Torsdag: kl. 12.30-16.00.
Evt. henvendelse til
Birte Saksø på tlf. 87 93 05 74.

Torsdag: kl. 13.00-16.00.
Evt. henvendelse til
Kirsten Føns på tlf. 86 52 12 01.

Torsdag i ulige uger: kl. 18.30-22.00.
Evt. henvendelse til
Erik Bottke på tlf. 21 65 15 75.

Skak

Spil Skak i ældresagen
Foregår 1 og 3.mandag i måneden fra kl. 10.00-12.00

Evt. henvendelse til
Hans Skovhus
på tlf. 61 13 21 81
*
Skanderborg Skakklub
Hver tirsdag fra kl. 18.30-22.00

Evt. henvendelse til
Torkild Salling
på tlf. 61 13 21 81,
*
Kai S. Munk
på tlf. 26 85 58 12,
*
Bjarne Berring Rasmussen
på tlf. 61 72 59 79.

 

 

 

Kortspil

Der foregår kortspil hver
mandag fra kl. 13.00-16.00

Evt. henvendelse skal ske til
Kirsten Skovsgaard på tlf. 28 88 78 71.

Spillemænd

Øver hver mandag
Evt. henvendelse til 
Palle Vestmark på tlf. 86 51 29 07

Qi Gong

Foregår i følgende tidsrum:
Mandag kl. 9.30-11.00,
Torsdag kl. 9.30-11.00

Evt. henvendelse til 
Vibeke Larsen, email: vilqigong@gmail.com 
eller
Inger Gedsø 86 52 20 54. 

Engelsk

AOF afholder engelsk undervisning hver
Onsdag fra kl. 9.30-11.15 og fra kl. 11.30-13.15

Bellis-2.jpg

Læsekredse

Bellis-1.jpg

 3 Læsekredse.

Læsekreds 1 mødes den første onsdag i måneden
fra kl. 14.00-16.00.
Evt. henvendelse til
Anne-Grete Kveiborg på tlf. 29 82 94 55.

Læsekreds 2 mødes den første torsdag i måneden
fra kl.13.30-15.30.
Evt. henvendelse til
Marie Cramers på tlf. 23 31 03 34.

Læsekreds 3 mødes den anden torsdag i måneden
fra kl. 13.30-16.00.
Evt. henvendelse til
Kirsten Haugaard Jørgensen på tlf. 22 75 38 33

Miniature

Der laves små kreative pynteting efter eget ønske.
Foregår den første tirsdag i måneden kl. 19.-21.30.

Evt. henvendelse til
Kirsten Gedsø på tlf. 26 59 99 17.

 
 

Petanque

Det foregår hver tirsdag
fra kl. 13.00-15.30

Evt. henvendelse til
Arne Laue på tlf. 20 61 73 60.

Studiekreds

Hver tirsdag
fra kl. 10.00-12.00.

Evt. henvendelse til
Agnete Agergaard på mail:agnete.agergaard@jubii.dk

De 12 mænd

Mødes hver torsdag 
fra kl. 10.00-12.00.

Evt. henvendelse til
Ole Ottesen på
tlf. 20 27 44 31
eller
tlf. 86 95 01 42.

Slægtsforskning

Foregår torsdag
fra kl. 13.30-15.30 og fra 16.00-18.00

Evt. henvendelse til
Hans-Jørn Hansen på tlf. 21 36 08 86.

Øvede
Begynderhold

Bellis-2.jpg

Søndagscafé

Bellis-1.jpg

Søndagscafé foregår den første søndag kl.14.00-16.00 i  september, oktober, november, januar, februar og april.

Hvis søndagen falder i en helligdagsperiode, vælges søndagen enten før eller efter.

Programmet indeholder foredrag eller underholdning.

Der er ikke tilmelding til arrangementet.

Den første søndag i marts afholdes årsmøde.

Evt. henvendelse til
Finn Sørensen tlf. 21 26 06 76 eller fsoe@hotmail.com

Frimærkeklubben

Frimærkeklubben mødes torsdag i ulige uger
fra kl. 19.00-22.00.

Evt. henvendelse til
Erik Nielsen på tlf. 86 57 23 85.

Mandetinget

Foregår i den store sal kl. 12.00-15.00
den anden og fjerde mandag i måneden.

Foregår den fjerde mandag i august til og
med den fjerde mandag i maj, december undtaget.
Mandetinget er beregnet for mænd 60+.

Der er tilmelding til Finn Sørensen, tlf. 21 26 06 76 eller fsoe@hotmail.com senest torsdagen før den
pågældende mandag.

H.U.S.K

Der er mødetid den anden tirsdag i måneden
fra kl. 14.00-16.00
Evt. henvendelse skal ske til
Dorthe Nielsen på tlf. 22 75 56 97.

Efterløns & Pensionist klubben

Efterløns- og Pensionistklubben
afholder bankospil hver fredag fra kl. 13.00-15.30

Evt. henvendelse til
Niels Knudsen på tlf. 45 76 01 45

Seniordans

Foregår hver tirsdag
fra kl. 9.00-11.00

Evt. henvendelse til
Margit Batz på tlf. 30 52 87 58.